کارخانه محصولات غذایی صدک

تاریخچه


1- تاریخچه : 
شرکت صدک در سال 1356 پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح در محل بلوار امیر کبیر، خیابان شهید صفایی فعالیت خود را با ضرفیت محدود در زمینه تولید انواع همبرگر و کباب لقمه آغاز نمود.
شرکت صدک تا سال 1386 در زمینی به مساحت 4050 متر مربع و با ظرفیت تولید 1000 تن انواع محصولات آماده طبخ و بسته بندی شده، انواع همبرگر، کباب لقمه و پیتزای آماده طبخ با 34 نفر پرسنل در سطوح مختلف تحصیلات کارناسی ارشد، کارشناسی و دیپلمکه در بخش های مختلف سازمانی مدیریت، تولید، کنترل کیفیت و بازرگانی مشغول به کار بوده به فعالیت خود ادامه می دهند.
محصولات تولید شده قبل از عرضه به بازار، توسط متخصصین و مهندسین صنایع غذایی و در آزمایشگاه های مجهز کنترل کیفیت شرکت صدک، از نظر انطباق ویژگی های محصولات با استاندارد های ملی و ایمنی غذا کنترل شده و پس از تایید به بازار مصرف عرضه می گردد.
شرکت صدک در سال 1379 موفق به اخذ استاندارد تشویقی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در زمینه تولید انواع همبرگر از گوشت قرمز شد. در سال 1380 نیز از طرف اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان فارس به عنوان واحد نمونه صنایع غذایی در استان فارس شناخته شد.
هم اکنون شرکت صدک در شهرک صنعتی فعالیت داشته و دامنه محصولات آن تولید انواع همبرگر، کباب لقمه، و بسته بندی گوشت مرغ و گوشت قرمز، ناگت، پیتزا و سُس می باشد.
 
2- خط مشی کیفی و ایمنی مواد عذایی، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای
 
شرکت فرآورده های گوشتی صدک به عنوان یکی از تولید کنندگان انواع همبرگر، کباب لقمه، ناگت، پیتزا، بسته بندی گوشت مرغ و گوشت قرمز و سُس در ایران می باشد.
این شرکت با بهره گیری از آخرین تکنولوژی و متخصصین مجرب بر آن است تا با استمرار و تلاش خستگی ناپذیر و با در نظر گرفتن الزامات استاندارد های OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 9001:2008, ISO 22000, HACCP در راستای بهبود مستمر، جلب رضایت مشتری، حفظ ایمنی موتد غذایی، حفظ و صیانت از محیط زیست، رعایت قوانین ایمنی و بهداشت حرفه ای، کاهش ضایعات و رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی مواد غذایی گاو بردارد و لذا در این راستا جهت گیری های اصلی خود را بر اساس محورهای زیر تنظیم نموده است.
تعهد به رعایت مقررات و قوانین ملی – استاندارد های ملی (6938 – 2304 – 1810 – 1194 - 997) و استاندارد های بین المللی OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 9001:2008, ISO 22000, HACCP و همچنین رعایت قوانین و مقررات و الزامات درون کارخانه ای 
تعهد به پیش گیری در آلودگی محیط زیست با کاهش آلاینده های زیست محیطی
تعهد به شناسایی الزامات مشتری و به کار گیری الزامات شناخته شده در راستای مشتری
تعهد به بهبود مستمر و اثربخشی فرآیندها و روش ها و سیستم های مدیریتی و ایمنی در راستای افزایش کیفیت و کاهش یا حذف خطرات و ریسک های غیر قابل پذیرش در تولید محصولات.
تعهد به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای و کاهش مخاطرات ناشی از کار.
تعهد به بهینه سازی مصرف منابع و بازیابی و دفع اصولی ضایعات
تعهد به پیگیری جهت تحقق اهداف تعیین شده در صورت نیاز به بازنگری آنها
تعهد به ارتقاء دانش فنی و علمی در کلیه سطوح پرسنلی در سطح سازمان
تعهد به پیشگیری از مصدومیت و بیماری های ناشی از کار
تلاش مستمر در جهت حفظ و بهبود PRP & OPRP ها به منظور کاهش یا حذف مخاطرات شناسایی شده.
تعهد به کنترل نقاط بحران ساز در ایمنی مواد غذایی و جلوگیری از خروج یا توزیع محصول دارای مخاطره.
 
Loading